D Nyolctánc Országos Bajnokság és klubközi verseny - eredmények
2012. március 10-én Békéscsabán rendezték meg a D Nyolctánc Országos Bajnokságot és a 21 év alattiak Standard Magyar Bajnokságát. Utóbbi számban először avattak magyar bajnokot, a dobogó legfelső fokára az ifjúsági standard bajnokság ezüstérmese, a Jéri Tamás, Szepesi Lilla duó állhatott fel megelőzve az ifi bajnoki bronzérmes Kis Vencel, Bori Ildikó párost. A nyolctánc országos bajnokság és a klubközi versenyek döntőinek eredménye lentebb olvasható.
21 év alattiak Standard Magyar Bajnoksága (8 induló):
1. Jéri Tamás, Szepesi Lilla
2. Kis Vencel, Bori Ildikó
3. Tejeda Tamás Márk, Nyitrai Edina
4. Paszternák Christopher, Magnucz Dóra
5. Szabó Balázs, Fehér Fanni
Felnőtt Nyolctánc Magyar Bajnokság (8):
1. Csókási Zsolt, Szenti Regina
2. Váczi Sándor, Nagy Nóra
3. Scheffer József, Váradi Eszter
4. Varsóczi Ignác, Varga Adrienn
5. Kelemen Csaba, Savanya Nóra
Ifjúsági Nyolctánc Magyar Bajnokság (9):
1. Dulai György, Sólyom Fanni
2. Nguyen Péter, Varga Gabriella
3. Ébend András, Miklós Orsolya
4. Kovács Győző, Ancsin Viktória Edit
5. Dunai Rudolf István, Geiger Vivien
6. Lengyel Máté, Nyolczas Gitta
Junior II. Nyolctánc Magyar Bajnokság (13):
1. Barcsik Márk, Czifrik Panna
2. Fülöp Péter Árpád, Muzsai Anna
3. Kiss Tamás Bence, Lucz Laura
4. Döbrei Zoltán, Tóth Fruzsina Gabriella
5. Domokos Attila, Czeglédi Laura
6. Czuczi Patrik, Késmárki Vanessza
Junior I. Nyolctánc Magyar Bajnokság (11):
1. Nagy Márk, Vörös Liza
2. Gál Krisztián, Monyók Anna
3. Mitlasóczki Endre, Putzke Melanie
4. Zawadka Denis, Döbrei Mónika
5. Sárosi Robert, Toth Emilia
6. Szalai Dénes Ferenc, Balla Petra
Gyerek II. Nyolctánc Magyar Bajnokság (4):
1. Dézsi Csaba, Dajka Csenge
2. Krizsán Dominik, Prohászka Fruzsina
3. Rischák Balázs, Németh Laura
4. Kovács Róbert Ádám, Farkas Tímea
Felnőtt B Latin (9):
1. Paszternák Christopher, Magnucz Dóra
2. Kézsmárki János, Griecs Vivien
3. Márki Norbert, Márki Alexa
4. Korponai Attila Patrich, Molnár Gabriella
5. Lichtenberger Péter, Jusztin Linda
6. Magyar Dávid, Terebesi Marianna
Felnőtt C Latin (6):
1. Bánki Kristóf, Justyák Adrienn
2. Szabó Máté, Nagy Alexandra
3. Tutrai István, Forrai Lujza
4. Bencsik Gergő, Szőke Anita
5. Horváth Tamás, Szabolcs Adrienn
6. Németh Norbert, Priskin Bettina
Felnőtt C Standard (13):
1. Horváth Zoltán, Hevesi Henriett
2. Szabó Máté, Nagy Alexandra
3. Tutrai István, Forrai Lujza
4. Tarjányi Ferenc, Zubornyák Lilla
5. Cibulka Alex, Hajdú Andrea
6. Ádám Kornél, Ádám Enikő
Ifjúsági B Latin (3):
1. Varga Ádám, Kalmár Patrícia
2. Csipkés Csaba, Fehér Zsanett
3. Cibulka Alex, Hajdú Andrea
Ifjúsági C Latin (6):
1. Beinschródt Tibor Márk, Dávid Adrienn
2. Kotymán Arnold László, Gál Zsanett
3. Ádám Kornél, Ádám Enikő
4. Lázók Viktor, Józsa Anna
5. Horváth Kolos Zoltán, Nagy Evelin
6. Krucsai Attila, Vozár Virág
Ifjúsági C Standard (6):
1. Kotymán Arnold László, Gál Zsanett
2. Cibulka Alex, Hajdú Andrea
3. Ádám Kornél, Ádám Enikő
4. Kőműves Miklós, Kőműves Orsolya
5. Csipkés Csaba, Fehér Zsanett
6. Krucsai Attila, Vozár Virág
Junior II. C Latin (4):
1. Beinschródt Tibor Márk / Dávid Adrienn
2. Szendrei Balázs / Lehóczky Rebeka
3. Lázók Viktor / Józsa Anna
4. Fülöp Péter Árpád / Muzsai Anna
Junior II. D Standard (8):
1. Beinschródt Tibor Márk, Dávid Adrienn
2. Fülöp Péter Árpád, Muzsai Anna
3. Baranya Tibor Dániel, Tóth Roberta
4. Komróczki Richárd, Baranya Csilla
5. Kabdebó András, Keresztszegi Ramóna
(Forrás: xek.hu)