Versenytánc világversenyek 2015
2015-ben ismét születtek remek eredmények a versenytáncos világversenyeken. Andrea Silvestri és Váradi Martina a latin világbajnokságon az előkelő 9. helyen végzett és emellett megnyerték a világ- és Európa-kupát. Balogh Csongor és Szabó Anita a Senior I. Standard világbajnokságon újra 4. lett, míg a Senior II. Latin világbajnokságon Kiss Mihály és Farkas Mónika bronzérmet szerzett, ezen kívül több középdöntős és elődöntős helyezésnek is örülhettünk ebben az évben.
A versenytánc világversenyek eredményei:
Latin világbajnokság:
9. Andrea Silvestri, Váradi Martina
41-42. Hegyes Bertalan János, Kis Violetta
Standard világbajnokság:
50-52. Tábori Ármin, Dézsy Klaudia
53. Hegyes Bertalan János, Kis Violetta
Tíztánc világbajnokság:
21. Hegyes Bertalan János, Kis Violetta
U21 Latin világbajnokság:
51. Tóth Bence Ákos, Karcagi Laura
79-80. Kiss Olivér, Laskovics Réka
Ifjúsági Latin világbajnokság:
38. Csorba Máté, Haddad Sabrina
40-42. Balázs Márk, Keresztszegi Ramóna Maja
Ifjúsági Standard világbajnokság:
18. Sorin Andrei Neagu, Elek Réka
32-33. Rónyai Zoltán, Farkas Boglárka
Ifjúsági Tíztánc világbajnokság:
10. Sorin Andrei Neagu, Elek Réka
Junior II. Latin világbajnokság:
35-36. Szalai Dénes Ferenc, Balla Petra
40-45. Nagy Márk, Vörös Liza
Junior II. Standard világbajnokság:
16-17. Szalai Dénes Ferenc, Balla Petra
43-45. Nagy Márk, Vörös Liza
Junior II. Tíztánc világbajnokság:
11. Szalai Dénes Ferenc, Balla Petra
Senior I. Latin világbajnokság:
13. Szánthó Péter, Juhász-Szánthó Szilvia
27-29. Papp Krisztián Gusztáv, Németh Violetta
Senior I. Standard világbajnokság:
4. Balogh Csongor, Szabó Anita
11. Kemény Tamás, Princz Nóra
Senior II. Latin világbajnokság:
3. Kiss Mihály, Bánkúti Ágnes
70-71. Szabó Zsolt, Ónodi-Szabó Valéria
97-98. Nagy István, Magyar Márta
Senior II. Standard világbajnokság:
34-36. Csiszár Ferenc, Debreczeni Tünde
Senior II. Tíztánc világbajnokság:
57-59. Szabó Zsolt, Ónodi-Szabó Valéria
Senior III. Standard világbajnokság:
65-67. Kránicz József, Dobó Erika
Latin Kűr világbajnokság:
11. Dobos Richárd, Karcagi Dalma
15. Tóth Árpád, Szabó Szidónia
Standard Kűr világbajnokság:
14. Budai Attila, Barna Lilla
17. Pomaházi Tamás, Várnai Zsófia
Profi Latin világbajnokság:
20. Süttő Roland, Tombácz Anikó
21. Gellai Tamás, Vorobchenko Darya
38. Horváth Zoltán, Dudás Ágnes
Profi Standard világbajnokság:
8. László Csaba, Páli Viktória
Profi Latin Kűr világbajnokság:
14. Gellai Tamás, Vorobchenko Darya
Latin Európa-bajnokság:
9. Andrea Silvestri, Váradi Martina
36-37. Hegyes Bertalan, Kis Violetta
Standard Európa-bajnokság:
30. Tábori Ármin, Dézsy Klaudia
32. Hegyes Bertalan, Kis Violetta
Tíztánc Európa-bajnokság:
19. Hegyes Bertalan János, Kis Violetta
Ifjúsági Latin Európa-bajnokság:
43-44. Sorin Neagu, Elek Réka
51-58. Perendi Mátyás, Maximilián Bernadett
Ifjúsági Standard Európa-bajnokság:
16. Sorin Andrei Neagu, Elek Réka
44-47. Kiss Olivér, Laskovics Réka
Profi Latin Európa-bajnokság:
17-18. Süttő Roland, Tombácz Anikó
29. Gellai Tamás, Vorobchenko Darya
33-35. Horváth Zoltán, Dudás Ágnes
33-35. Belucz Zoltán, Bódis-Nagy Katinka
Profi Standard Európa-bajnokság:
8-9. László Csaba, Páli Viktória
Formációs Latin világbajnokság:
10. Gála TE, Zalaegerszeg
13. Savaria TSE, Szombathely
Formációs Standard világbajnokság:
7. Szilver TSE, Szentes
14. Forma TSE, Szeged
Formációs Standard Európa-bajnokság:
7. Szilver TSE, Szentes
Latin világkupa:
1. Andrea Silvestri, Váradi Martina
Tíztánc világkupa:
15. Filotás Márk, Barkóczi Zsófia
Senior I. Latin világkupa:
4. Szánthó Péter, Juhász-Szánthó Szilvia
Senior I. Standard világkupa:
3. Balogh Csongor, Szabó Anita
15. Szánthó Péter, Juhász-Szánthó Szilvia
Latin Európa-kupa:
1. Andrea Silvestri, Váradi Martina
Standard Európa-kupa:
14-15. Budai Attila, Barna Lilla
Tíztánc Európa-kupa:
15. Karikó-Tóth Tamás, Száraz Evelyn
Profi Standard Európa-kupa:
6. László Csaba, Páli Viktória