Budapest Bajnokság - eredmények
2013. február 23-án rendezte meg a Modern SE Budapesten a Budapest bajnokságot. A táncversenyen a fővárosi és a Budapest környéki táncegyesületek versenyzői indulhattak. A II. kerületi Újlaki Általános Iskola tornacsarnokában - amely nem először adott otthont táncversenynek - jó hangulatban zajlott a verseny, a szürkeség csak az időjárást jellemezte ezen a napon.
A parketten és mellette is nagyszerű táncosokat láthatott a közönség. A múlt héten latin táncokban magyar bajnoki 8. helyezett Angyal András, Pandúr Petra kettős ezen a héten Budapest Bajnok lett a Felnőtt S osztályban, a Senior Latin Magyar Bajnok Szabó Zsolt, Ónodi-Szabó Valéria páros a Budapest Bajnokságot is megnyerte a seniorok között. Úgy tűnik, hogy végre itthon is elindult valami a Nyugat-Európában oly népszerű senior korosztályban, remélhetőleg a jövőben még több örökifjú táncos lép parkettre és megmutatják, hogy a tánc a munkával és a családdal is összeegyeztethető.
A Latin Magyar Bajnokságon ezüstérmet szerző Zilahi Szabolcs a parkett mellől figyelte a versenyt, akárcsak a korábban magyar bajnoki döntős Molnár Andrea, aki a Szombat Esti Láz harmadik szériáját Katus Attilával megnyerte és a hamarosan induló újabb sorozatban is látható lesz.
Felnőtt S Latin (2 induló):
1. Angyal András, Pandúr Petra
2. Gellai Tamás, Vorobchenko Darja
Felnőtt A Latin (4):
1. Dr. Parádi Roland, Pados Lilla
2. Sebesi Hunor, Tuba Anna
3. Paszternák Christopher, Magnucz Dóra
4. Horváth Kristóf, Szatmári Orsolya
Felnőtt A Standard (4):
1. Kemény Tamás, Princz Nóra
2. Szabó János, Juhász Viktória Ivett
3. Tejeda Tamás, Nyitrai Edina
4. Paszternák Christopher, Magnucz Dóra
Felnőtt B Latin (11):
1. Belucz Zoltán, Száraz Evelyn
2. Bóka Dániel, Szalai Nikolett
3. Mayer Tamás, Béres Vivien Brigitta
4. Nick Balázs, Serfőző Dorottya
5. Kiss Zoltán, Bolla Ramóna Katalin
6. Dobos Richárd, Ács Nóra
Felnőtt B Standard (2):
1. Karikó-Tóth Tamás, Elek Réka
2. Somogyi Péter, Hirháger Médea
Felnőtt C Latin (11):
1. Karikó-Tóth Tamás, Elek Réka
2. Telek Máté, Szabados Bettina
3. Sinkó Máté, Rigó Adél
4. Wu-Hen-Chang Antal, Surján Cecília
5. Lóczi Gergely, Koncz Lili
6. Mészáros Zoltán, Mészáros-Buda Dorottya
Felnőtt D Latin (14):
1. Barkóczi Balázs, Juhász Krisztina
2. Sipos Gábor, Horváth Orsolya
3. Francsics Attila, Járomi Éva
4. Köllő Dávid, Pomozi Enikő
5. Sztavrosz Cukalasz, Hemela Noémi
6. Katona Balázs, Lévai Doroti
Felnőtt D Standard (4):
1. Tőke Péter Márk, Molnár Renáta
2. Kovács Ádám, Szoboszlai Orsolya
3. Katona Balázs, Lévai Doroti
4. Veress Gábor, Zum Edit
Felnőtt E Latin (7):
1. Kátai László, Lantos Carmen
2. Télessy Ádám, Gelb Eszter
3. Kalla Béla, Török Anna
4. Nacsa László, Simon Viktória
5. Fehér Zoltán, Bagi Andrea
6. Bodnár Attila, Partics Réka
7. Tánczos Zoltán, Spuriga Brigitta
Felnőtt E Standard (8):
1. Kalla Béla, Török Anna
2. Tolnay Zoltán, Miklós Mónika
3. Fekete Balázs, Lucsánszky Ágnes
4. Nacsa László, Simon Viktória
5. Kiss Gergely, Koprivecz Tímea
Senior C Standard (3):
1. Németh Adrián, Tárnok Imola
2. Szabó Zsolt, Ónodi-Szabó Valéria
3. Felméri István, Vajai Rita
Senior D Latin (4):
1. Szabó Zsolt, Ónodi Szabó Valéria
2. Felméri István, Vajai Rita
3. Veress Gábor, Zum Edit
4. Nagy István, dr. Magyar Márta
Ifjúsági B Latin (5):
1. Földi Bálint, Nyári Georgina
2. Király Márk, Kaldenecker Enikő
3. Farkas Róbert, Bálint Zsuzsanna
4. Fóra Kamilló Dominik, Sipos Viktória
5. Perendi Mátyás, Battyányi Szandra
Ifjúsági C Latin (7):
1. Gazdik Dávid, Schindler Evelin
2. Lóczi György, Gyöngyösi Nikolett
3. Balázs Márk, Kovács Dóra
4. Gulyás Máté, Torba Regina
5. Könczey Gábor Márk, Bálint Dorottya Luca
6. Molnár Ákos, Molnár Csenge
7. Szabados Patrik, Liszkai Fruzsina
Ifjúsági C Standard (4):
1. Molnár Ákos, Molnár Csenge
2. Könczey Gábor Márk, Bálint Dorottya Luca
3. Pittlik Mátyás, Szabó Dóra
4. Tóth Barnabás, Juhász Dóra
Ifjúsági D Latin (8):
1. Taba Benjamin, Lissák Laura
2. Popovics Richárd, Dénes Edina
3. Podhánszky Dániel, Takács Bettina
4. Dobrányi Benedek, Schild Annamária
5. Szabó Gergő, Társi Vivienn
Junior II. C Latin (4):
1. Tóth Barnabás, Juhász Dóra
3. Farkas Alex, Takács Mercédesz
3. Kovács Levente Áron, Nagy Dorottya
4. Kolba Gergely, Tarsoly Fanni
Junior II. D Latin (9):
1. Dunai Bence, Marschall Zita Olívia
2. Burcsa Balázs, Bokodi Panna
3. Bazsik István, Králik Kamilla
4. Kákonyi Marcell, Kántor Kata
5. Somogyi Viktor, Gellér Dorottya
6. Gulyás Áron, Auer Csenge Daniella
7. Száraz Barnabás, Csermák Klaudia Noémi
Junior II. D Standard (5):
1. Pék Máté, Nagy Edit Lilla
2. Bazsik István, Králik Kamilla
3. Kákonyi Marcell, Kántor Kata
4. Kovács Levente Áron, Nagy Dorottya
5. Berta Dominik, Bántó Bernadett
Junior II. E Latin (3):
1. Sulyán Bálint Pál, Farkas Romina Anna
2. Podlovics Tamás, Erdei Kamilla
3. Kubik Barnabás, Laskovics Laura Róza
Junior II. E Standard (4):
1. Sulyán Bálint Pál, Farkas Romina Anna
2. Nervetti Viktor, Márfai Fruzsina
3. Podlovics Tamás, Erdei Kamilla
4. Kubik Barnabás, Laskovics Laura Róza
Junior I. C Latin (2):
1. Gáll Bence Gyula, Tóth Anna
2. Farkas Ronald, Mráz Jázmin
Junior I. D Latin (4):
1. Szabó Ábel, Tóth Melitta
2. Schmidt Máté, Szendrei Csilla
3. Gönczi Bence, Tóth Eszter Noémi
4. Perendi Kristóf, Hutka Mandula Lili
Junior I. D Standard (2):
1. Szabó Ábel, Tóth Melitta
2. Gáll Bence Gyula, Tóth Anna
Junior I. E Latin (5):
1. Dohy Dominik, Fazekas Fanni
2. Bacsik Bence, Elek Dorina
3. Lengyel Dániel, Denke Réka
4. Rozsnyai Márton, Denke Dorka
5. Szinovál István, Szigeti Emese
Junior I. E Standard (3):
1. Bacsik Bence, Elek Dorina
2. Rozsnyai Márton, Denke Dorka
3. Szinovál István, Szigeti Emese
(Forrás: MTáSZ)