UK Open 2013 - eredmények

Az idei első nagy angol verseny, a UK Open latin táncokban angol győzelmeket hozott, míg a standard táncokban lengyel és amerikai győztest avattak. Igaz a győztesek közül a legtöbben nem az eredeti hazájukat képviselik.

A versenyen magyar érdekeltségű párosok is parkettre léptek. Az amatőr táncosoknál Andrea Silvestri és Váradi Martina a legjobb 47 közé jutott a latin versenyben, a profik latin kategóriájában Markó Róbert és Mara Gattanella a legjobb 81 között fejezte be a táncot. Tóth Orsolya élete első profi megmérettetésén Benedetto Capraro oldalán német színekben a legjobb 151-ig jutott. Világbajnokunk Törökgyörgy Melinda és Andrej Skufca a profi latin döntőben az 5. legjobb volt a pontozók szerint.

A profi latin versenyben a bírók ismét a Malitowski, Leunis kettőst (a képen) látták jobbnak a Cocchi, Zagoruychenko regnáló világbajnok párossal szemben. Malitowskiék 2007 óta nyerik sorozatban a UK Opent.

Érdekes, hogy az amatőrök standard versenye lengyel fölényt hozott, négy kettős képviselte a színeiket - akik valóban lengyel származásúak -, csak egy kínai kettős tudott beférkőzni közéjük a második helyre.