TáncSport Magyar Bajnokságok: három új és régi bajnok

2019. február 3-án, a TáncSport Magyar Bajnokságok második versenynapján hat kategóriában avattak magyar bajnokot Budapesten, a MOM Sportközpontban. A Felnőtt Standard, a Senior I-II. Standard és a Profi Latin versenyszámban a tavalyi bajnokok megvédték a címüket, míg a Junior II. Standard, az Ifjúsági Standard és a Senior III-IV. Standard versenyszámban új párosok vehették át a győztesnek járó kupát. A kerekeszékes táncosok ebben az évben a Freestyle Szóló kategóriában mérettethették meg magukat.

A Standard Magyar bajnokságon a 26 fős mezőnyben Fodor Norbert Csanád és Vaszi Réka Beáta megvédte tavaly megszerzett magyar bajnoki címét, Bencze István és Prozlik Anna ezüstérmet szerzett, míg a tavalyi ifi bajnok Szalai Dénes Ferenc és Balla Petra a bronzérmet vihette haza elsőéves felnőttként.

Az Ifjúsági Standard Magyar bajnokságot a 13 fős mezőnyben Urbán István és Urbán Lilla Andrea nyerte meg - ez az első évük az ifik között -, második helyen Arthemij Marushak és Fazekas Fanni végzett, míg a bronzérmet Rischák Balázs és Dajka Csenge vihette haza.

A Junior II. Standard Magyar bajnokságon a 11 fős mezőnyben Kohon Patrik és Gál Dalma emelhette magasba a győztesnek járó kupát, Hartlein Ákos és Farkas Gréta Éva lett az ezüstérmes, Balázs Dominik és Kondacs Jázmin Bíborka pedig a bronzérmes.

A Senior I-II. Standard Magyar bajnokságon 5 páros indult, a magyar bajnoki címet idén is Kemény Tamás és Princz Nóra szerezte meg, mögöttük Szánthó Péter és Juhász-Szánthó Szilvia lett a második, Szegi Márk István és Szegi Andrea pedig a harmadik.

A Senior III-IV. Standard Magyar bajnokságot az 5 fős mezőnyben Baranyai Szilárd és Illés Enikő Katalin nyerte meg Bánfi Antal és Salgó Mariann Ágnes dr., valamint Králik János és Králik Jánosné előtt. A bajnoki címvédő Kránicz, Dobó páros betegség miatt nem indult ebben az évben.

A Profi Latin Magyar bajnokságon a 4 fős mezőnyben Süttő Roland és Tombácz Anikó csakúgy mint tavaly idén sem talált legyőzőre.