Műkorcsolya: két hazai arany a japán Grand Prix-n

Japánban, Naganóban rendezték meg a műkorcsolya és jégtánc Grand Prix-sorozat utolsó versenyét. A hazai versenyzők nyerték az egyéni számokat, míg jégtáncban amerikai, párosban pedig kanadai győzelem született az NHK Trophy-n.

Jégtáncban az amerikai Maia Shibutani és Alex Shibutani a rövidtáncot és a kűrt is megnyerve végzett az első helyen az orosz Ekaterina Bobrova és Dmitri Soloviev, valamint egy másik amerikai kettős, Madison Hubbell és Zachary Donohue előtt.

Párosban a kanadai Meagan Duhamel és Eric Radford - a jégtáncosokhoz hasonlóan - a rövid és a szabadprogramban is az első helyen végzett, összesítésben több mint tíz ponttal előzték meg a második helye záró kínai Xiaoyu Yu, Yang Jin kettőst, míg a dobogó harmadik fokára az amerikai Alexa Scimeca és Chris Knierim állhatott fel.

A nők versenyében a japán Satoko Miyahara húsz ponttal kapott többet összesítésben, mint az ezüstérmes amerikai Courtney Hicks, a bronzérmes Mao Asada azonban mindössze 13 századdal csúszott le a második helyről.

A férfiaknál a győztes japán Yuzuru Hanyu összesítésben több mint 322 pontot szerzett, elsőként törte át a 300 pontost határt. A második helyen a kínai Boyang Jin végzett több mint ötven ponttal lemaradva, míg a harmadik a szintén japán Takahito Mura lett.

A Grand Prix-döntőt a jövő héten rendezik meg Spanyolországban, Barcelonában.