Címvédés a WDC profi latin világbajnokságon

Ausztriában, Innsbruckban rendezték meg a WDC Profi Latin világbajnokságot, amelyen 74 páros vett részt. A népes mezőnyben a magyar színeket Markó Róbert és Mara Gattanella képviselte, és szlovén színekben ott volt amatőr világbajnokunk Törökgyörgy Melinda is Andrej Skufca oldalán.

A világbajnoki címvédő Riccardo Cocchi, Yulia Zagoruychenko páros a döntőben négy táncot elég egyértelmű pontozással nyert meg, mindössze a paso doble során szorultak a második helyre a Michael Malitowski, Joanna Leunis duó mögé, így ismét ők állhattak fel a világbajnoki dobogó tetejére. A Malitowski, Leunis kettős mögött Sergei Surkov és Melia végzett a harmadik helyen. Andrej Skufca és Törökgyörgy Melinda a tavalyi évhez hasonlóan ismét is az ötödik helyen végzett, a duót idén megelőzte Melinda korábbi partnere, Maurizio Vescovo és Andra Vaidilaite.

Markó Róbert és Mara Gattanella bejutott a második körbe a világbajnokságon és végül a 44-45. helyet szerezték meg.